در 29 دی  سال گذشته، برای اولین بار  کنفرانس مدیریت فرایند با استقبال زیاد فعالان این حوزه و با شکوه هر چه بیشتر به همت شرکت توسعه راهکار جهان مدیر  به عنوان برگزارکنندگان اصلی در یک روز کامل از ساعت ۱۰ الی 19 در دانشگاه الزهرا (س)، سالن همایش های بین الملل  (نور) برگزار شد.

کنفرانس سال گذشته برغم شرایط نامناسب اقتصادی و وجود بیماری کرونا با استقبال بسیار خوب علاقمند مدیریت فرایند (ظرفیت ثبت نام چند روز قبل از شروع کنفرانس تکمیل گردید) برگزار گردید. در این کنفرانس بیش از ۳۵۰ نفر از علاقه مندان، مشاوران، متخصصان و کارشناسان مدیریت فرایند در کنفرانس کاربردی مدیریت فرایند حضور داشتند. ظرفیت سالن نور حدودا ۷۰۰ نفر بوده با توجه به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فواصل اجتماعی، شرکت کنندگان بصورت یکی در میان قرار گرفته بودند.

در کنفرانس سال گذشته میزبان آقای رودی نیکس از شرکت fluxicon هلند در حوزه فرایندکاوی بودیم. امسال میزان شناخته شده ترین چهره مدیریت فرایند دنیا آقای پروفسور مارلون دوماس خواهیم بود که سخنرانی ایشان در کنفرانس فرصتی را فراهم خواهد کرد تا علاوه بر استفاده از تجربیات ارزشمند جهانی آقای دوماس، با به روزترین مباحث BPM دنیا بیشتر آشنا شویم.

دومین کنفرانس کاربردی مدیریت فرایند نسبت سال قبل تغییرات زیادی خواهد داشت در ادامه برخی تفاوتهای مهم آن بیان شده است.

 1. موضوعات کنفرانس امسال بر اساس آخرین تغییرات جهانی و بهترین تجربیات اجرایی کشور طراحی شده است.
 2. یکی از سخنرانان کنفرانس امسال آقای پروفسور مارلون دوماس به عنوان شناخته شده ترین فرد حوزه BPM در دنیا است.
 3. در کنفرانس امسال دو کارگاه جانبی بسیار عالی خواهیم داشت که مباحث آن در دوره های آموزشی متداول بیان نشده است.

موضوعاتی که برای سخنرانی در نظر گرفته شده است به شرح زیر است:

 • عوامل موفقیت مدیریت فرایند
 • فرایندکاوی: چالش ها، تله ها و شکست ها
 • بیگ دیتا در عصر فرایندمحوری
 • نقش APQC در بهبود فرایند
 • بهبود فرایند با فرایند کاوی
 • بررسی موردی یک پروژه فرایندکاوی واقعی
 • تجربیات موفق استقرار مدیریت فرایند

در دومین کنفرانس کاربردی مدیریت فرایند امسال دو کارگاه جانبی بسیار عالی برگزار خواهد شد:

 • ابزارهای فرایندکاوی و آشنایی با آن
  • یکی از دغدغه های اساسی در فرایندکاوی این است که با چه نرم افزاری فرایندکاوی را انجام دهیم. در این بخش نرم افزارهای موجود، نرم افزارهای در دسترسی، بهترین آنها بر اساس گزارشات جهانی و شاخص های انتخاب آنها بیان خواهد شد.
 • DMN و CMMN چست و چه اهمیتی دارد؟
  • در مدیریت فرایندهای کسب و کار اغلب با استاندارد BPMN آشنا هستند اما دو استاندارد پرکاربرد و بسیار مهم DMN و CMMN کمتر مورد توجه قرار گرفته است. این دو استاندارد در دوره های آموزشی متداول نیز بیان نمی شوند و این کارگاه از این حیث بسیار مهم و کاربردی خواهد بود.

چند آمار درباره اولین کنفرانس کاربردی  مدیریت فرایند

بیش از 350 متخصص از 150 سازمان و شرکت حضور داشتند.

در کنفرانس بیش از 22 سازمان و شرکت از جمله وزارت ارتباطات، سازمان آموزش مدیریت دولتی و بسیاری دیگر حامیان معنوی بودند.

شش شرکت اسپانسر اولین کنفرانس کاربردی مدیریت فرایند بودند که  از این بین شش شرکت اسپانسر چهار شرکت فروشنده نرم افزارهای BPMS ایرانی و یک شرکت در حوره ارتباطات و زیر ساخت (شرکت افرانت) و یک شرکت در صنعت فولاد بودند.

نظرسنجی اولین کنفرانس کاربردی مدیریت فرایند

رضایت شرکت کنندگان از کنفرانس بسیار بالا بود و بسیار علاقمند به حضور بودند کنفرانس مدیریت فرایند در سال 1401 نیز مجدد برگزار شود.

رضایت اسپانسرها به دلیل مراجعه متخصصین از سازمان های مختلف در سطح بسیار بالایی قرار داشت از اقدامات دیگر علاوه بر پخش مکرر تیزر اسپانسرها، .کاتالوگ شرکت های اسپانسر از طریق پکیج های هدیه کنفرانس در ابتدای ورود تقدیم شرکت کنندگان قرار گرفت.

 در انتخاب موضوعات سخنرانی ها کنفرانس مدیریت فرایند سال 1401، در عین توجه به  بار تجربی و کاربردی، به بخش علمی آن نیز توجه ویژه ای شده است بطوریکه بسیاری از سخنرانان، مدیران و مشاورین پروژه های بزرگ مدیریت فرایند کشور و دنیا انتخاب شده اند و تجربیات خود را از استقرار مدیریت فرایند بیان خواهند نمود.

کنفرانس کاربردی مدیریت فرایند شبکه  ای را برای گفتگو برای مدیران، مشاوران و متخصصین مدیریت فرایند را جهت درک مسائل مختلف در زمینه مدیریت کسب و کار فراهم خواهد کرد و منجر به تعامل و ارتباط مستقیم این عزیزان با یکدیگر خواهد شد. همچنین این کنفرانس محلی است که در آن رویه های جهانی و تکنیک های مدرن در حوزه فرایندهای کسب و کار به طور کامل ارائه می شود.

در دومین کنفرانس کاربردی مدیریت فرایند نظریه ها و مباحث جدید ارائه شده در دنیا بیان شوند. این نظریه ها به دنبال ارتقاء و تعالی بخشیدن روش‌های BPM به منظور ارائه یک ایده تجاری جدید هستند و این امر به طور قابل ملاحظه ای به متخصصان حوزه مدیریت و نیز کسب و کارها کمک می‌کند تا مدیریت فرایند گردش کار خود را بهبود دهند.

امید است با یاری شما عزیزان بتوانیم گامی کوچک در جهت فرهنگ سازی و همچنین افزایش آگاهی سازمان ها در حوزه مدیریت فرایند در سازمان های ایرانی برداریم و کمک کنیم تا ضمن گام نهادن در این مسیر با شناخت کافی و دید کافی در حوزه مدیریت فرایند وارده شده و از نتایج چشم گیر آن مطلع شوند.

متخصصان مدیران وکارشناسان می‌توانند با شرکت در کنفرانس مدیریت کسب و کار می توانند با روش‌ها‌، تکنیک‌ها و نظریه‌های جدید که در طول کنفرانس‌های BPM مطرح می‌شود، دانش خود را در این حوزه غنا بخشند.

بعد از سال­‌ها فعالیت اجرایی و آموزشی (برگزاری بیش از ۵۰۰ دوره آموزشی در حوزه مدیریت فرایند، ارائه مشاوره به ۷۰ سازمان و انجام بیش از ۲۰ پروژه بزرگ کشوری) می‌خواهیم تجربیات حوزه مدیریت فرایند خود را با شما به اشتراک بگذاریم.

سومین کنفرانس مدیریت فرایندهای کسب و کار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *