روند فرآیند کاوی

اروپا با دارا بودن رشد بی سابقه روند فرآیند کاوی، جهان را در زمینه استفاده از فرآیند کاوی هدایت می کند

پیشرو بودن اروپا در زمینه فرآیند کاوی، آن را در رقابت با سایر مناطق که با مشکلاتی نظیر کمبود بودجه و دانش تخصصی دست و پنجه نرم می کنند، جلو می اندازد. طبق گزارش بررسی روند فرآیند کاوی در 2020 منتشر شده از سوی انجمن PEX Network، در اروپا که زادگاه فرآیند کاوی است کسب و کارها همچنان از مزایای این رویکرد بهره مند خواهند شد.

اگرچه پیش بینی می شود که  منطقه آسیا و اقیانوسیه(APAC) و آمریکای شمالی رشد بالایی در جذب فرآیند کاوی داشته باشند، اما اروپا در حال حاضر بسیار جلوتر است و با توجه به گسترش متوسط ​​این رویکرد در منطقه، در سال آینده کسب و کارهای اروپایی برتری خود را نسبت به بقیه جهان حفظ خواهند کرد. در شکل زیر که نمایی از روند فرآیند کاوی را در مناطق اروپا، آمریکای شمالی و APAC نشان می‎دهد، میزان استفاده فعلی از فرآیند کاوی با رنگ آبی و برنامه برای استفاده از آن در 18 ماه آتی با رنگ سبز نشان داده شده است.

روند فرآیند کاویمیراث فکری اروپا دلیل سلطه اروپا در روند فرآیند کاوی است

در آمریکای شمالی، 50 درصد از پاسخ دهندگان در پاسخ به این پرسش که بزرگترین مانع برای استقرار فرآیند کاوی چیست، به عامل “کمبود دانش و / یا تخصص” اشاره نموده‎اند. یکی از پاسخ دهندگان در ایالات متحده اظهار داشته است که: ” در حال حاضر شروع این رویکرد در داخل کارخانه‎ی ما با تخصص ناکافی، بسیار زود است “. یکی دیگر از پاسخ دهندگان، با اشاره به عدم درک درستی از این موضوع، گفت: ” در حال حاضر، فرآیند کاوی یک رویای دور به نظر می رسد “.

وضعیت در APAC بسیار متفاوت است؛ به طوری که پاسخ دهندگان ادعا می کنند دو مانع بزرگ برای گسترش روند فرآیند کاوی “بودجه” (43 درصد) و “فقدان مدیریت داخلی” (29 درصد) است.

دسترسی اروپا به فرآیند کاوی به عنوان یک رشته دانشگاهی از دهه 1990 مطمئناً دلیل استقرار این پدیده در اروپا بیش از هر منطقه دیگر است. ویل ون در آلست، معروف به “پدرخوانده فرآیند کاوی” با توجه به نقش خود در توسعه و محبوبیت این فناوری به شبکه PEX گفت که علاقه جهانی به فرآیند کاوی در حال رونق می‎باشد.

پروفسور آلست می گوید: “به لطف برنامه های موفقیت آمیز، استقرار فرآیند کاوی در ایالات متحده و آسیا و اقیانوسیه بیشتر دیده می شود. به عنوان مثال، چند ماه پیش من در اولین کنفرانس فرآیند کاوی در ژاپن صحبت کردم، که در آن حدود 500 شرکت کننده حضور بالقوه در این منطقه را نشان دادند. ژاپن دارای سنت غنی در زمینه کیفیت فرآیند است و این طرز فکر به خوبی با تکنیک هایی که ژاپنی‎ ها می توانند برای شناسایی و رفع مشکلات عملکردی و انطباق ها به کار گیرند، قابل استفاده است”.

مشاغل اروپایی باید در صورت امکان از مزیت های رهبری خود در فرآیند کاوی استفاده نمایند؛ زیرا اگرچه این منطقه قرار است سلطه خود را بر این فناوری حفظ کند، اما با افزایش تمایل به این رویکرد در بقیه جهان، این رهبری در ماه های آینده کاهش خواهد یافت.

دانش خود را افزایش دهید تا از فرآیند کاوی بهره مند گردید

همان طور که گفته شد روند فرآیند کاوی در دنیا، روندی رو به رشد بوده و این رویکرد از محبوبیت روزافزونی برخوردار است؛ زیرا این فرصت را به کسب و کارها می دهد تا فرآیندهای خود را کشف و بهینه سازی کنند تا در عصر دیجیتال برای اهداف خاص این دوره مناسب باشند.

برخی رویدادهای آنلاین همچون Process Mining Live 2020 به شما اطلاعاتی می دهد که برای غلبه بر بزرگترین موانع در راه استفاده از فناوری، رونق کسب و کار و پیشی گرفتن از رقبا، به آن نیاز خواهید داشت. جلسات آن رایگان هستند و می توانید از دانش متخصصان برجسته جهان در زمینه فرآیند کاوی استفاده نمایید.

اگر می خواهید بدانید فرایند کاوی چیست اینجا کلیک کنید:

فرآیند کاوی (Process mining)

 

منبع:

https://www.processexcellencenetwork.com/process-mining/articles/europe-leads-world-in-use-of-process-mining-despite-unprecedented-growth

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *