برگزاری دوره سه روزه مدیریت فرایند در خانه صنایع

دوره مدیریت فرایند

آکادمی آموزشی (( خانه صنایع)) به عنوان یکی از آکادمی های آموزشی ایران است که به صورت تخصصی بر رشته مهندسی صنایع و رشته های هم خانواده این رشته فعالیت می نماید. آموزشگاه خانه مهندسی صنایع با شعار ((آموزش صنعت محور-صنعت آموزش محور)) سعی در انجام برگزاری دوره های اموزشی تخصصی مهندسی صنایع به صورت کاملا کاربردی دارد .

در این راستا خانه صنایع جهت برگزاری دوره مدیریت فرایندهای کسب و کار خود از « مهندس دلیری » به عنوان استاد دعوت به عمل آورد تا هر چه بهتر و با کیفبت تر این دوره را برگزار نماید.

 این دوره سه روزه شامل آموزش های زیر بود:

۱.فرایند و مدیریت فرایند چیست؟ چه اهمیتی دارد؟ چه دستاوردهایی باید انتظار داشته باشیم؟

۲.چرخه عمر و متدولوژی های مدیریت فرایند و فازهای آن (مدلی بومی طراحی شده برای شرکتهای ایرانی- این مدل با مطالعه و تحقیق بر روی مدلهای معرف جهانی و استقرار در چندین شرکت دولتی و  خصوصی بومی شده است) می توانید ویدئوی آموزشی این متدولوژی را در بخش ویدئوهای رایگان مشاهده کنید.

۳.اصول طراحی معماری فرایند و انجام آن

۴.آموزش استاندارد BPMN 2.0 و ابزار ویژوال پاردایم- همه با این ابزار کار کردند و چند فرایند ترسیم شد و شناسنامه فرایند آن تدوین گردید.

۵آموزش تحلیل فرایند و انجام آن در ویژوال پارادایم و چگونگی طراحی وضع مطلوب- مشاهده نمونه انجام شده و فرمت سند بهبود و تحلیل در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت وطی دوره این سند تکمیل گردید. همچنین با ویژوال پاردایم نیز به تحلیل فرایند پرداخته شد.

6.         آماده سازی فرایند برای پیاده سازی در بستر BPMS – برای این موضوع ما سندی خاص را طراحی کرده ایم که واسط بین مدل فرایندی تحلیلگر و پیاده سازی فرایند توسط BPMSکار است. فرمت این سند در طی این دوره ها در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و با هم برای حداقل یک فرایند سند را تکمیل می کنیم.

7.         پیاده سازی فرایند در بستر BPMS– در بخش آخر با شاخص های انتخاب BPMS آشنا شده و آموختند چه طور یک BPMS مناسب برای سازمان انتخاب شود و بهترین BPMSهای در دسترس در ایران معرفی شد. همچنین کار با دو BPMS به طور مقدماتی آموزش داده شده و مراحل ساخت (مکانیزاسیون) یک فرایند در هر یک شرح داده شد.

 

نکته قابل توجه در این دوره استاندارد جدید DMN و همچنین RPA بود که در طی دوره با آن آشنا شد.

 

دوره های مدیریت فرایند ما بر حسب تجربیات اجرایی استقرار مدیریت فرایندهای کسب و کار در سازمان های متعدد طراحی شده و حتما طی دوره فعالیت های اجرایی آن را با هم تمرین خواهیم کرد و حداقل یکبار مراحل استقرار را برای حداقل یک فرایند پیش خواهیم برد

 

برای مشاهده فیلم آخرین دوره آنلاین مدیریت فرایند کسب و کار اینجا کلیک کنید.


یک نکته آموزشی:

یکی از پایه‌های اصلی مدیریت فرایند کسب و کار، معماری فرایند سازمانی یا معماری فرایند کسب و کار است.

در واقع معماری فرایند سازمانی یکی از عواملی است که امکان مدیریت فرایند را فراهم می‌کند. معماری فرایند سازمانی برای مدیریت فرایندمحور در هر سازمانی، ضروری است.

معماری فرایند کسب و کار اگر به طور دقیق و به درستی پایه‌ریزی شده باشد، یک ابزار قوی برای مدیریت و تصمیم گیری است و به روش‌های مختلفی می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید.

مدیران کسب و کارها با چالش‌های متعددی در سازمان خود دست و پنجه نرم می‌کنند. چالش‌هایی مثل دیجیتالی کردن فرایندها، راه اندازی یک برنامه تجربه مشتری، برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک پلتفرم فناوری جدید یا حتی کاهش هزینه‌ها. اکثر مدیران دقیقا می دانند که چه رویکردی باید برای غلبه بر این چالش‌ها اتخاذ شود ولی به دنبال روش‌هایی هستند که احتمال موفقیت آنها را افزایش دهد.

مدیران آگاه به خوبی می دانند که دانستن راه حل، همیشه به موفقیت منجر نمی‌شود و همیشه شکست‌ها بیشتر از موفقیت‌ها است.

همه ما در مواجهه با مشکلات و چالش‌های کسب و کار خود با شک و تردید زیادی در زمینه‌های مختلف مواجه می‌شویم. مثلا همیشه به این فکر می‌کنیم که آیا چیزی را از قلم انداخته‌ایم؟ از کدام نقطه ضعف‌های قبلی باید فاصله بگیریم؟ چطور نباید درگیر مشکلات تکرار شونده قبلی شویم و یک کار اشتباه را دوباره تکرار نکنیم؟ چطور می‌توانیم با صرف کمترین زمان به بهترین نتایج دست پیدا کنیم در دنیایی که زمان و سرعت عمل، حرف اول را می‌زند.

هر چالشی که در مسیر کسب و کار با آن مواجه شوید بدون تردید پاسخی دارد و پاسخ این چالش‌ها در معماری فرایند سازمانی و معماری کسب و کار مبتنی بر فرایند نهفته است.


اخبارمقالات

احمد دلیریسید احمد دلیریفرایندکسب و کارمدیریتمدیریت فرایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *