مدیریت فرایند

ریسک مدیریت فرایند

ما بر این باور هستیم که عوامل زیر بزرگترین ریسک را برای موفقیت BPM – مدیریت فرایند – تحمیل خواهند کرد:

 1. 1. ناکارامدی کارکنان

کاری که کارکنان قبلا” با استفاده از کاغذ انجام میدادند حال باید از طریق BPM انجام دهند. در حالی که مزایای BPM  برای مدیریت ضافا و واضح است برای کارکنان هنوز واضح نیست. اگر مدیریت مزایا را لمس نکند انجام کار را سریعا” به تعویق می اندازد.

 1. 2. شکست یکپارچگی

معمولا” بسیاری از سازمان های بزرگ ERP و نرم افزار مدیریت فروش دارند. اگر پلتفرم BPM شما قابلیت یکپارچگی با سیستم را ندارد اجرای BPM شما به شکست منتهی میشود.

Polydojo این خطر را با Webhook کاهش میدهد  و به مشتریان سازمان ها اجازه میدهد تا داده ها را از Polydojo  به ERP تبدیل کنند.

 1. 3. شدت ریسک

پلتفورم BPM به شما اجازه میدهد تا فرایند کسب و کار خودتان را مدلسازی کنید. در طول اجرای فرایند, نباید فرایند با سخت گیری اجرا شود. بهتر است موارد جانبی نیز در نظر گرفته شود مانند مواردی که جریان فرایند از حالت عادی خارج میشود. فرایند اجرا شده باید منعطف شود.

در زمینه انعطاف پذیری, Polydojo  به جریان فرایند  اجازه تعریف شدن میدهد. به علاوه, جریان های بازگشتی مورد حمایت واقع میشوند.

اگر سازمان شما اجرای BPM را در نظر بگیرد, من از شما درخواست میکنم که Polydojo  را مد نظر داشته باشید. ما از ریسک های اجرا آگاه هستیم اما نهایت تلاشمان را برای کاهش آنها خواهیم کرد.

Joan Jose Moreno موسس شرکت های BPM:

ما خطرات را به 3 نوع تقسیم میکنیم:

 • افراد: مدیریت تغییر ضروری است. بدون کمک آنها شکست حتمی است;
 • تکنولوژی: محصول خوب و درست حتمی است. چابک, انعطاف پذیر و قابل خریدن;
 • اجرای اولیه:مدیریت پروژه مهم است. اولین اجرا باید موفقیت آمیز باشد;

توصیه من به جای پیکربندی پروژه های بزرگ چند ماه و چندین هزار دلاری, کاهش این ریسک ها در اقدامات کوتاه و سریع است. برنامه ریزی و اجرای پروژه کوچک بر اساس ابزار Cloud نتایج را سریع نشان خواهد داد. سپس شما حامی هایی برای چرخه بعدی خواهید داشت.

من در Flokza کار میکنم که آن ابزار جریان کاری است که چهار مرحله اولیه BPM را اجرایی میکند:

مدلسازی, توسعه و اتوماسیون, اندازه گیری (با استفاده از KIP) و بهبود فرایندتان.

همچنین یک کتابخانه فرایند آماده استفاده فراهم میکند که به شما اجازه مدلسازی جریان کار را میدهد که برای شرکت های بعدی مفید است. شما میتوانید آن را با نیازهای خود سازگار کنید. این نیز به شما اجازه میدهد که اقدامات سریع و کوتاه را انجام دهید. مطمئن شوید که تکنولوژی مناسب را انتخاب کرده اید, افراد درگیر شده اند و کسترش و توسعه نتایجی را ارائه خواهد داشت.


مقاله مدیریت فرایند چیست را نیز مطالعه کنید.


 

Paul M. طراح تکنولوژی اتوماسیون فرایند

پلتفورم قبل از BPM اغلب یک اجرای آبشاری را ادامه میدهد. یک پروژه کسب و کار از طریق تدارکات و اجرا چندین ماه و در سازمان های بزرگ تا چندین سال زمان میبرد.

به شرکت کننده های جدید در هر بازاری خبر داده نمیشود. بنابراین خطر اینکه راه حل دیگری مفید نخواهد شد وجود دارد و بعضا” این راهکار حذف شده یا با هزینه های گزاف دوباره اجرا خواهد شد.

البته شریک یکپارچگی تیم شما کنترل هر تغییری را در طول پروژه برعهده خواهد داشت. در واقع بسیاری از متحد کنندگان سیستم ها هزینه های اولیه را کاهش میدهند و بر کنترل تغییر میان پروژه ای متکی هستند تا سود دهی پروژه را افزایش دهند. بنابراین تمام کردن هزینه یک ریسک واقعی است و برای حیات سازمان خطر جدی محسوب میشود.

بخش های دولتی سابقه شکست را دارند زیرا انها به دنبال حل مشکلات خیلی بزرگ و غیر قابل حل مانند اتوماتیک کردن یک سیستم خدمات اجتماعی جدید هستند.

ریسک مدیریت فرایند

خوشبختانه, نرم افزار BPM بر پایه Cloud ظاهر شده است و ابزارهای جدیدی به وجود آمده اند که شما میتوانید سریع تر تولید و بهبود ببخشید.

هزینه این ها خیلی پایین تر است و اگر کاری درست پیش نرود, متوقف کردن آن راحت است.

حال نیز خطر به سمت کاربر و توانایی ها برای جهت دهی به فرایند کسب و کار و بهبود مورد نیاز سرازیر میشود. با این وجود, این ریسک در پلتفرم های مدرنی که تغییرات را در محیط های زنده تضمین میکنند, کاهش می یابد و به سازمان ها اجازه یادگیری و بهبود میدهد.

Kritike Pandey مشاور مدیریت

با میزان تغییران سرعت یافته از دنیای کسب و کار نیاز برای داستن مزایای رقابتی قبل از هر زمان دیگری مهم است. راه کار مدیریت فرایند کسب و کار (BPM) به استقرار شرکت ها از طریق اتوماسیون فرایند کسب و کار ضروری کمک میکند.

هدف نهایی راه کار BPM حرکت راهبرد به سمت افراد, تکنولوژی با کمترین ریسک است. زمانی که شما یک راه حل BPM را در راهبرد کسب و کار اجرا میکنید, سه نوع مدیریت فرایند به سازمان تحویل داده میشود.

 

مدیریت فرایند را بهبود میبخشد

بسیاری از سازمان ها هموز در این فکر هستند که میتوانند از زیگما شش در هر شرایطی استفاده کنند; با این وجود, Schoof بر این باور است که این راه حل مناسبی نست. در دنیای دیجیتالی امروز زمینه هایی وجود دارند که شما با تکنولوژی پیش میروید و جاهایی که شما روش های سنتی را ادامه میدهید و همچنین شرایطی وجود دارد که شما هر دو را ترکیب و اعمال میکنید. این ها فرایندهایی هستند که در آن نیاز به نوآوری دارید و نذم افزار میتواند با انتخاب رویکرد مناسب برای هر فرایند به شما کمک کند.

به شما کمک میکند روی مسائل مهم تمرکز کنید

مطالعات و تحقیقات PeterSchoof (ویراستار مدیریتی در bpm.com) نشان میدهند که یک شرکت فقط با 15 الی 20 درصد فرایند هایش رقابت میکند. بیش از 80% , فعالیت هایی هستند که شما نیاز دارید اجرا کنید ولی آنها در سطح متوسط صنعت انجام میشوند. پیشنهاد Schoof این است که روی نوآوری و بهینه سازی فعالیت ها و تاثیر آنها تمرکز کنید. نرم افزار BPM  به تمرکز صحیح روی شفافیت اجراهای سازمانی, ابزارها و رویکردهای خاص مربوطه کمک میکند.

هر بهبودی را پایدار میکند

Schoof  بیان میکند که سومین جنبه ای است که BPM به حفظ بهبود ها کمک میکند. راه کار BPM ارزش-محور, مدیریت را در این سه مورد قرار میدهد: 1. آن ها را در مسیر حفظ کنید. 2. زمان اقدامات اصلاحی را پیدا کنید. 3. تصمیم بگیرید چه زمانی قدم بعدی را باید بردارید. شما چیزی را که بدست آورده اید حفظ کنید. نرم افزار BPM رویکردها و ابزارهای مختلفی را آماده میکند تا این مدیریت فرایند فراهم شود.

مدیریت فرایند 

Wallace Oliveira: کارامدی و کنترل کسب و کار در همه ابعاد

بزرگترین چالش پروژه BPM به افراد و دلایل زیر مربوط میشوند:

 • کمبود قدرت و کنترل
 • بیش از حد بودن مسئولیت های فعلی
 • کمبود آگاهی در مورد نیاز به تغییر
 • ترس و تردید
 • امکان کناره گیری
 • راحتی با حالت کنونی

تمامی این ریسک ها با طرح خوب سازماندهی شده برای مدیریت تغییر, کاهش می یابد.

Avtar Singh:      زندگی با نیمه پر لیوان

اگر در مورد مدیریت فرایند صحبت میکنید, بزرگترین خطر دست کم گرفتن میزان پیچیدگی فرایندهای کسب و کار است.

کاهش و تخفیف:    یک لیست مرجع برای هر تغییر داشته باشید و برای هر ورژن جدید در پلتفورم جایی داشته باشید به طوری که هر کسب و کار یکسان به نظر برسد در حالیه که متفاوت عمل میکنند.

ریسک مدیریت فرایند

 

https://www.quora.com/What-are-the-biggest-risks-in-implementing-a-BPM-platform

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *