نصب نرم افزار بیزاجی

پیش از نصب سریع نرم افزار بیزاجی

برای نصب نرم افزار بیزاجی اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما ملزومات لازم برای Bizagi Studio را برآورده می کند. ضمن اینکه نیاز به نصب سیستم عامل  64-bit خواهید داشت.

هنگام نصب نرم افزار بیزاجی چنانچه تصمیم دارید بیزاجی را به کمک پایگاه داده های دیفالت آن یعنی SQL Server Express 2017 نصب نمایید، توجه نمایید که نمی توان به طور همزمان C ++ Redistributable 2017 را نیز نصب کرد. لذا برای نصب پایگاه داده های مورد نظر، ابتدا  C ++ Redistributable 2017 را از سیستم عامل خود پاک کنید و پس از اتمام نصب نرم افزار بیزاجی می توانید در صورت تمایل مجددا C ++ را نصب کنید.

مراحل نصب به شرح زیر است:

  • عملیات نصب را با عنوان administration انجام دهید.

 

  • زبان نصب را انتخاب کنید.

توجه: ممکن است نصب کننده نیاز به ریبوت یا راه اندازی دوباره را در سیستم شما تشخیص دهد. در این صورت پیغام راه اندازی دوباره را ارسال خواهد کرد. اگر چنین بود بدون اینکه اختلالی در فرآیند نصب نرم افزار ایجاد شود نصب کننده به طور اتوماتیک بعد از راه اندازی مجدد، از همان نقطه ای که از فرآیند نصب خارج شده بود، مجددا نصب نرم افزار بیزاجی را از سر خواهد گرفت.

  • در پنجره شروع یا Welcome نصب نرم افزار، روی گزینه Next  کلیک نمایید.

 

  • پس از بررسی مفاد قرارداد مجوز بیزاجی استودیو، آنها را accept نموده و روی گزینه Next کلیک کنید.

  • می بایست نوعی پایگاه داده ها برای بیزاجی مهیا کنید. پایگاه SQL Server می تواند خوب باشد و اگر روی سیستم شما نصب است بیزاجی آن را خود به خود انتخاب خواهد کرد. اما اگر SQL Server نصب نباشد، می توانید گزینه « Install SQL Server Express 2017» را انتخاب نمایید.

نکته: برای نصب Install SQL Server Express 2017 ، کلمه کاربری و گذرواژه مورد نیاز برای دسترسی به آن به طور قراردادی موارد زیر می باشند:

  • LOGIN : sa
  • PASSWORD: BizagiBPM123

 

نکته: پایگاه داده های SQL Server Express 2017 در سازگاری با ویندوز 7 قرار ندارد. به هر حال می توانید یک SQL Server سازگار با سیستم خود برای بیزاجی استودیو بیابید.

چنانچه پایگاهی مناسب برای بیزاجی پیدا نکردید عبارت Skip this step (I will install the database later or use Oracle) را انتخاب کنید تا بتوانید نصب نرم افزار بیزاجی را ادامه دهید. عبارت فوق به این معنی است که پایگاه داده ها را در مراحل بعدی نصب می کنید و یا از اوراکل کمک می گیرید. ولی در صورتی که یک SQL Server نصب نمودید گزینه دسترسی به پایگاه SQL Server را تایید نمایید(Verify access to a SQL Server database already installed).

در صورتی که به یک پایگاه اوراکل متصل هستید امکان صرف نظر کردن از این مرحله وجود دارد. ولی به یاد داشته باشید که به هنگام کار با بیزاجی و ایجاد یک پروژه جدید در آن، تنظیمات مربوط به پایگاه داده ها را لحاظ نمایید.

  • نصب کننده به طور پیشفرض مسیری را برای نصب نرم افزار بیزاجی در نظر می گیرد (“C: \ Program Files \ …”). با کلیک بر روی گزینه Next می توانید همان مسیر را تایید نموده و یا در صورت تمایل از روی گزینه Browse  مسیر دیگری را معین کنید.

  • مرور تنظیمات سلیقه ای: چنانچه تمایل ندارید بیزاجی در مورد آپدیت های جدید اطلاع رسانی نماید از پنجره زیر بدون تیک زدن عبور کنید و اگر می خواهید پیامی برای آپدیت های جدید دریافت کنید عبارت Check for updates را تیک بزنید.

 

  • در این مرحله نصب نرم افزار بیزاجی آغاز می شود. با فشردن عبارت Install عملیات نصب را انجام دهید.

 

توجه: اگر اجزای مورد نیاز بیزاجی مثل Microsoft .NET Framework نسخه 4.6.1 روی سیستم نصب نباشند، بیزاجی خود به خود آنها را نصب خواهد نمود.

پیام زیر در انتهای فرآیند نصب ظاهر خواهد شد و به معنی کامل شدن نصب نرم افزار است:

در این مرحله می بایست روی گزینه  کلیک نمایید. پس از نصب، برای اینکه بیزاجی کارکرد مناسبی داشته باشد بهتر است سیستم خود را یک بار ری استارت نمایید. زمان شروع کار با بیزاجی، می توانید با دیدن پنجره زیر اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود در www.bizagi.com را وارد کنید تا به این وسیله بتوانید از امکانات رایگان آنلاین و پشتیبانی های نرم افزار استفاده نمایید.

گام آخر:

وقتی نصب نرم افزار بیزاجی به پایان رسید از گزینه Launch Bizagi Studio option شروع به کار کرده و یا یک شورت کات برای نرم افزار روی صفحه دسکتاپ خود ایجاد نمایید. به این ترتیب یک نسخه نرم افزار بیزاجی استودیو در اختیار دارید که می توانید کار خود را با آن شروع کنید.

منبع:

https://help.bizagi.com/bpm-suite/en/index.html?install_enterprise__net.htm

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *